BUKS Warszawa
czyli Białołęcki Uczniowski Klub Sportowy

Białołęcki Uczniowski Klub Sportowy powstał w 1999 roku z inicjatywy Andrzeja Rodkiewicza, trenera olimpijki Doroty Chylak, a także opiekuna Artura Wojdata podczas zgrupowań kadry narodowej oraz wychowawcy wielu innych reprezentantów Polski w pływaniu. Pod fachowym okiem tak doświadczonego trenera BUKS w bardzo krótkim czasie osiągnął wspaniałe wyniki, stając się jednym z najlepszych uczniowskich klubów pływackich w Polsce i Europie. Nasi wychowankowie należą do elity polskiego pływania, są niepokonani w kraju, a rezultaty jakie zanotowali w swoich kategoriach wiekowych należą do najlepszych na naszym kontynencie. Mimo licznych sukcesów członkowie BUKS nie odpuszczają, stale podnosząc swoje kompetencje i zdobywając nowe umiejętności, także w zakresie panowania nad presją i stresem – nieodłącznymi elementami współzawodnictwa sportowego w dzisiejszym świcie.

Większość członków BUKS trenuje z nami przez wiele lat – od przedszkola, aż po rozpoczęcie nauki na studiach wyższych. Klub od lat prowadzi zajęcia naborowo-selekcyjne, na które uczęszczają najmłodsze dzieci, przygotowując się w ten sposób do rozpoczęcia nauki w klasie sportowej.

Nasze Osiągnięcia

Największy sukces to konsekwentne realizowanie pasji. To dzięki pasji możemy dawać z siebie jeszcze więcej i nie zatrzymywać się w miejscu, w którym zrobili to nasi poprzednicy. To dzięki pasji przekraczamy własne granice i pokonujemy słabości. Dlatego w Białołęckim Uczniowskim Klubie Sportowym pielęgnujemy pasje naszych wychowanków, co przekłada się na ich osiągnięcia sportowe. Od momentu powstania Klubu nasi zawodnicy wielokrotnie ustanawiali rekordy kraju i zdobywali tytuły Mistrzów Polski. Każdemu ich sukcesowi, nawet temu pozornie niewielkiemu towarzyszyła pasja i wsparcie kadry trenerskiej, które niezmiennie od lat motywuje ich do dalszej ciężkiej pracy i osiągania kolejnych sukcesów w pływaniu.